Posts Tagged ‘roczne rozliczenie podatku warszawa wesoła’

Zarabianie w Internecie – jak znaleźć pierwszą ofertę?

Pierwsza oferta pracy online to poważne wyzwanie, zwłaszcza jeśli nie mamy wiedzy odnośnie zasad funkcjonowania w Internecie. Sieć nie jest bowiem zwykłym rynkiem pracy – pełno tu oszustów, osób żerujących na naszym braku doświadczenia, chcących wyciągnąć od nas poufne informacje (jak np. dane tożsamości) lub jeszcze gorzej, pieniądze. Jak więc zachowywać się w sytuacji, gdy rzeczywiście interesuje nas taka forma zarobku, ale nie wiemy, na co zwracać szczególną uwagę przy doborze oferty? Najlepiej szukać tylko pracodawców, na temat których nie ma negatywnych opinii w Internecie i którzy działają w swojej branży już kilka lat.

Zarabianie w Internecie nie może być zarabianiem na czarno. Każde, nawet najmniejsze zlecenie powinno być poświadczone stosowną umową, do której – w razie jakichkolwiek komplikacji – będziemy mogli się odwołać. Ważne też, aby nie podawać zbyt szybko swoich danych – najpierw, jak zasugerowaliśmy powyżej, zweryfikujmy, czy nie mamy do czynienia z oszustem. Coraz częściej słyszy się o naprawdę naiwnych użytkownikach sieci, którzy dają się nabrać ich sztuczkom – nie warto do nich dołączać.

Dlaczego tak ważne podczas rozmowy kwalifikacyjnej jest pozytywne nastawienie?

Rozmowa o pracę jest dla wielu osób czymś bardzo trudnym. Pojawiają się nerwy i czasem trudno nawet wypowiedzieć się. Wiadomo, że podczas rozmowy chcemy jak najlepiej wypaść, chcemy, by pracodawca zauważył, że zależy nam na pracy. Często jednak zdenerwowanie jest tak duże, że nie potrafimy zaprezentować swojej osoby. Wchodzimy przestraszani, ze spuszczoną głową, trudno nam wydusić słowo, a odpowiedź na pytanie zadane przed pracodawcę jest wręcz niemożliwa. Nie potrafimy zapanować nad swoimi gestami i mimiką. Tymczasem zapominamy o tym jak bardzo ważne jest nasze odpowiednie nastawienie. Jeśli my sami nie wierzymy w swoje możliwości, to trudno by uwierzyła w niej obca osoba. Jeśli sami nie umiemy siebie przedstawić w dobrym świetle, to dlaczego inni mają zobaczyć w nas osobę, która nadaje się na dane stanowisko? Trudno jest pokonać swoje obawy, ale po prostu trzeba. Pozytywne nastawienie, pewność siebie i uśmiech to już wiele. Jeśli na rozmowę wejdziemy pewnym krokiem, śmiało będziemy odpowiadali na pytania, będziemy pewni swych umiejętności i wiedzy to z pewnością przekonamy do siebie innych. Przestraszona osoba, nawet jeśli jej CV będzie bogate niestety nie sprawi zbyt dobrego wrażenia, nie będzie przekonywująca.

Dlaczego nie lubimy swojego miejsca pracy?

Praca jest bardzo ważnym elementem życia, poświęcamy jej sporo energii, czasu i warto by dawała nam zadowolenie. Niestety nie każdy ma takie szczęście, by praca była jednocześnie jego pasją. Jeśli nasza praca w ogóle nie interesuje nas, chodzimy do niej z musu to z pewnością pojawią się nerwy, które z kolei będą miały wpływ na całe nasze życie – także na jego część prywatną. Nie lubimy często też swojej pracy za to, że nie przynosi nam odpowiednich dochodów, które satysfakcjonowałyby by nas. Jeśli zastanawiamy się, czy wystarczy nam pieniędzy na życie to jednak nie jest to komfortowa sytuacja. Poza tym bywa też tak, że nie dogadujemy się z ludźmi, z którymi musimy współpracować, mamy z nimi złe relacje. Jeśli atmosfera w miejscu pracy nie jest zbyt przyjazna to trudno czuć się w nim dobrze. Podobnie jeśli pracodawca jest osobą, która tylko wymaga, a nie potrafi nas docenić i zauważyć naszego zaangażowania. Wtedy także zniechęcamy się do pracy, bo po co się starać, skoro i tak nie ma to sensu, nikt nie zauważy tego? Czasem ludzi w pracy denerwuje monotonia i nuda, jeśli praca nie dostarcza nowych wyzwań, nie trzeba się za bardzo w niej starać, to nie zawsze mamy chęci, by wykonywać swoje obowiązki dobrze, czasem robimy to najmniejszym wysiłkiem.

error: Content is protected !!